K, 28.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Urmas Kruuse: Sealihasektor vajab rohkem sisemist solidaarust

Maa Elu
Urmas Kruuse: Sealihasektor vajab rohkem sisemist solidaarust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eelmise nädala lõpul Rakveres Virumaa põllumeestega kohtunud maaeluminister Urmas Kruuse on veendunud, et ehkki põllumajandus on praegu sügavas kriisis, on see aastate lõikes ikkagi kasumlik tegevusvaldkond.
Eelmise nädala lõpul Rakveres Virumaa põllumeestega kohtunud maaeluminister Urmas Kruuse on veendunud, et ehkki põllumajandus on praegu sügavas kriisis, on see aastate lõikes ikkagi kasumlik tegevusvaldkond. Foto: Marianne Loorents

17. detsembri ajalehes Maa Elu heidetakse maaeluministrile ette justkui ta oleks süüdistanud HKScan Estoniat Soomest imporditud sealiha müümises sealihakonservide valmistamiseks. Väide ei vasta tõele ja ajaleht on tsiteerinud ministrit valesti (k.a 10. detsembri pikemas intervjuus). 

Urmas Kruuse kommentaar:

„Eesti riigi tegevusvarusse ostetakse vaid Eestis sigade Aafrika katku piirangutsoonis (nn III tsoon) toodetud sealihast tehtud konserve, importliha nende konservide tegemisel kasutada ei saa. Meede toetab ka III tsoonis sealihaturu toimimist, sest pärast seakatku Eestisse jõudmist sattusid piirangutsooni seakasvatajad oma toodangu realiseerimisel raskustesse. Praeguseks on konservide tarvis ostetud liha kokku kuus nädalat ja näeme, et III tsooni lihahind on hakanud ka kasvama. Ma pole ajakirjanikule öelnud, et esimene partii tegevusvarusse ostetud konservidest toodeti Soomest imporditud lihast. Kui mul oleks selline informatsioon, siis tuleks viivitamatult alustada uurimist.

Endiselt olen aga seisukohal, et sealihasektor peab praegusel keerulisel ajal näitama üles suuremat sisemist solidaarsust. Kui sealihasektori turustamisraskusi püütakse parandada osa toodangu turult kokkuostmisega, siis ei saa pidada heaks tooniks, kui samal ajal hakatakse sigu riiki lisaks tooma. See tekitab lõpuks küsimuse, kas erinevate olukorda leevendavate meetmetega on üldse asjakohane jätkata.“

Märksõnad
Tagasi üles