Eesti suurim sealihatöötleja hakkas Soomest elussigu importima

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm.

FOTO: Arvet Mägi / Virumaa Teataja

Eesti suurim toiduainetööstuse ettevõte HKScan Estonia impordib neljandas kvartalis oma toodangu jaoks kümme protsenti elussigu Soomest.

«Impordime neljandas kvartalis Soomest elussigu, kuna peame arvestama oma igapäevases töös sellega, et Eestis on sigade Aafrika katku leviku tõttu paljud seafarmid kolandas tsoonis ning see omakorda määrab kriteeriumid, kuidas sealiha käidelda, lisaks on kolmandast tsoonist pärit sealihale ekspordikeelud,» ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm.

Soormi sõnul on Eesti sealiha tootmine märkimisväärselt vähenenud ja tsoonivabad seafarmid on Eestis enamus kehtivate koostöölepingutega. «HKScan Estonia jaoks on oluline, et tooteid ei saa tegemata jätta ning kui on vaja, siis tuleb ka sealiha enda toodete jaoks väljastpoolt Eestit osta,» lisas Soorm.

Ta kirjeldas, et nende eeliseks on kuulumine rahvusvahelisse ettevõttesse ja neil on Soomes oma lepingulised seafarmid, kust vajadusel sigu osta. «Meie toodete müügihindadele Soome sealiha kasutamine Eestis mõju ei avalda,» lubas Soorm.

Kuna HKScan Estonia varustab enda sealihatoodetega ka Läti ja Leedu turgu, kuhu saab eksportida vaid kolmanda tsooni käitlemispiiranguteta sealiha tooteid, siis kasutatakse ka nendes toodetes eelkõige Soomest pärit sealiha. Toodete kvaliteet, omadused ja hind on nende lubadusel täpselt samad.

HKScan Estonia kinnitab, et hoiab siiski joont, et kasutada võimalikult palju oma toodetes kodumaist sealiha, mis pärineb nii enda AS Rakvere Farmide süsteemist kui ka Eestimaiste koostööpartnerite farmidest. Tarbija saab alati värske liha pakendilt kontrollida liha päritolu, mis on Euroopa Komisjoni rakendusmäärusest tulenev nõue, lisas ettevõte pressiteates.

Tagasi üles