Kruuse tahab Vireenile uut juhti

, majandusajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vireeni tegevjuht Rait Persidski näitab konteineritesse paigutatavat produkti, mis on valmis soojusenergia tootmiseks.
Vireeni tegevjuht Rait Persidski näitab konteineritesse paigutatavat produkti, mis on valmis soojusenergia tootmiseks. Foto: Jaanus Lensment

Maaeluminister Urmas Kruuse tegi riigiettevõtte Vireen nõukogule ülesandeks kaaluda ettevõtte juhataja sobivust ametikohale. Loomsete jäätmete käitlemisega tegelevas ettevõttes toimunud erikontroll tuvastas, et Vireen on mobiilse seapõleti kasutamise kohta esitanud avalikkusele valeandmeid.

«Meie kahtlused on kahjuks osutunud tõeks. AS-s Vireen läbiviidud erikontroll tuvastas, et ettevõte on avalikkusele valetanud mobiilse põleti Hurican 1000E kasutamise kohta 31. juulil ja 1. augustil 2015 Tartumaal Puhja vallas Rämsi külas asunud taudikoldes,» ütles maaeluminister Urmas Kruuse pressiteate vahendusel.

Ettevõtte poolt Veterinaar- ja Toiduametile esitatud arve põhjal hävitati Rämsil mobiilses põletis 23,228 tonni sigade Aafrika katku tõttu hukatud loomi.

«Tegelikult polnud tekkinud rikke tõttu hävitamine võimalik ja mobiilne põleti transporditi tagasi AS Vireeni. Rämsil hukatud sead utiliseeriti loomsete jäätmete käitlemise tehases Väike-Maarjas,» selgitas Kruuse.

Urmas Kruuse sõnul on sigade Aafrika katku tõrjumisel kõige olulisem protsessi läbipaistvus ja usaldus nii ametiasutuste vahel kui ka ühiskonnas laiemalt.

«Seepärast on pärast säärase avaliku valetamise tuvastamist väga keeruline jätkata usalduslikku töösuhet AS Vireen juhatajaga ja teen riigiettevõtte nõukogule ettepaneku kaaluda juhataja sobivust ametikohale,» ütles Kruuse.

AS Vireen nõukogu koguneb otsuse tegemiseks reedel, 28. augustil. 

Tagasi üles