Pärtel: ma pole seakasvatajat katkujuhtumis süüdistanud

VILJANDI, EESTI, 29JAN15 Metsades kimbutab Madagaskari tüvega seakatk.Viljandimaa jahimeeste liidu majas kohtusid keskkonnaameti, veterinaar- ja toiduameti ning Eesti jahimeeste liidu esindajad Viljandimaa jahimeestega,et arutada sigade Aafrika katkust. Pildil Ago Pärtel. MARKO SAARM/SAKALA

FOTO: Marko Saarm/Sakala

Kuigi teoreetiliselt on viirust võimalik ka pahatahtlikult lauta toimetada, pole  VTA juht Ago Pärtel selles enda sõnul farmiomanikku süüdistanud.

«VTA ei ole seakasvatajat süüdistanud. Küll olen ajakirjandusele kinnitanud, et teoreetiliselt on võimalik viirust ka (paha)tahtlikult lauta toimetada,» ütles Pärtel.

Ta on varem BNSile kinnitanud, et Puurmani katkujuhtum on väljunud loogika piirest, kuna kõik varasemad seakatku puhangud on olnud seotud metssigade liikumisega.

«Ka oleme VTA poolt kinnitanud, et reeglina ei ole viiruse farmisigadeni jõudmise tee tagantjärgi tuvastatav. Samas toimub iga juhtumi puhul põhjalik uurimine, et saada nakatumise põhjustele jälile,» märkis VTA juht, lisades, et see on vajalik ka taudi tõkestamiseks.

Ta ütles, et Puurmani teise farmi nakatumine oli ootuspärane, sest vahemaa kahe hoone vahel on paarkümmend meetrit ning farmide personal puutus pidevalt kokku.

Populaarne

Tagasi üles