Kruuse kaalub kõikide katkupiirkonna seakasvatajate toetamist

Urmas Kruuse

FOTO: Maria Kilk

Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul tuleb praeguse seakatku kahjude tõttu kannatavate tootjate toetamise võimalused üle vaadata, et jälgida ka kõige rangemate nõuetega tsooni sattuvate seakatkuvabade farmide potentsiaalseid majanduskahjusid.

«Praegune süsteem toimib nii, et kui mõnes seafarmis avastatakse seakatk, siis kari ja sööt hävitatakse ning omanikule kompenseeritakse kulud kuni 100 protsendi ulatuses,» rääkis maaeluminister Urmas Kruuse pressiteate vahendusel. «Peame olema tõsiselt valmis tegelema rangesse piirangute tsooni sattuvate seakatkuvabade farmidega, mis on ise küll kõiki bioohutuse nõudeid täitnud, kuid mille majandustulemustele hakkab piirangutsoonis paiknemine mõju avaldama.»

Kruuse märkis, et praegune süsteem tuleb üle vaadata, sest sellisena on see ettevõtjate seisukohalt ebaõiglane ja võib avaldada olulist mõju maapiirkondade tööhõivele ning ettevõtlusele.

Esimesed sigade Aafrika katku leiud kodusigadel avastati eelmisel nädalal Viljandimaal kahes farmis ja ühes Valgamaa majapidamises. Kokku hukati üle 500 sea.  

Populaarne

Tagasi üles