Padar: marjulised peaks kodusigadest eemale hoidma

Ivari Padar

FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Riigikogu maaelukomisjoni esimees Ivari Padar peab vajalikuks seakasvatuses range järelevalve tugevdamist, et panna piir aafrika seakatku edasisele levikule. Samuti peaksid marjulised vältima kokkupuudet metssigadega.

«Sigade aafrika katku ilming on tõsine ohusignaal seakasvatusele. Taudi levikut saab peatada ainult resoluutsete meetmete rakendamisega,» rõhutas Padar. Ta lisas, et see tähendab nii haigestunud sigade hukkamist vastavalt taudi tõrje nõuetele kui ka hoonete põhjalikku puhastamist ja desinfitseerimist, teatas riigikogu pressiteenistus. 

Padar paneb ka metsas käivatele ja marju ning seeni otsivatele inimestele südamele, et nad naastes väldiksid kokkupuutumist kodusigadega. Sellega saab vältida taudi võimalikku edasikandmist.

Padari sõnul on kõige efektiivsem vahend taudi tagajärgede likvideerimisel treileril asuva mobiilse seapõleti kasutamine, et vältida võimalikku nakkuse levikut korjuste matmise korral. Lisaks seafarmide kontrollile ja järelevalvele tuleb tõkestada metsloomade ja koduloomade juurdepääs farmidele.

Populaarne

Tagasi üles