Piimatoodete tarbimine kasvab endiselt märkimisväärselt, peamiselt värskete piimatoodete osas.
Prognoosi kohaselt kasvab või tarbimine elaniku kohta aastas ühe protsendi, juustu 3 protsenti, värskete piimatoodete 2 protsenti, lõssipulbri 3 protsenti ja täispiimapulbri 2 protsenti. Tarbimise kasvu soodustavad järgmised tegurid: sissetulekute suurenemine, uute toodete tutvustamine rahvusvaheliste ettevõtete poolt, ja valitsuse läbi viidud programmid, et suurendada näiteks koolilaste piimatarbimist.
Import kasvab, sest nõudlus suureneb ja Hiina toodang ei suuda sammu pidada kasvava piimavajadusega. Impordi kasv on väga erinev kategooriate lõikes – lõssipulbri ja täispiimapulbri import moodustab 88 protsenti kogu piimatoodete impordist, sest neid kasutatakse toiduainetööstuses, kus on vaja kasutada loomset valku ja rasvu.
Väärt põllumajanduslikku maad jääb Hiinas üha vähemaks, piirangud seoses ressursside ja tööjõuga aeglustavad tootmist. Järgneva 10 aasta jooksul ennustatakse teravilja impordi kasvu, kuid Hiina isevarustatuse tase peaks jääma 98 protsendi lähedale. Poliitiliseks prioriteediks on toiduga kindlustatus ning iseseisvus riisi ja nisu osas. Seetõttu riisi import ka väheneb.
Kõrget isevarustatuse taset on suudetud hoida seeläbi, et rohkem on imporditud teisi põllukultuure, mis konkureeriksid kasvupinna osas. Kõige rohkem suureneb söödateravilja import, peamiseks põhjuseks loomakasvatuse nõudluse kasv. Elanike ostujõud on suurenenud, söömisharjumused muutumas ja tarbitakse rohkem liha. See suurendab ka vajadust teravilja järgi.
Hiina õliseemnete toodang kasvab, kuid samas katab olulise osa Hiina siseturu õlitoodete vajadusest just imporditud õliseemnete töötlemine. Tarbimise trend on kasvav. Taimeõlisid kasutatakse peamiselt inimtoiduks ja tarbimine peaks tõusma järgmise kümne aasta jooksul. Prognoositakse, et kümne aasta pärast moodustab Hiina õliseemnete import 59 protsenti globaalsest kaubandusest. Valgujahu import peaks samuti oluliselt suurenema, sest karjakasvatus areneb jõudsalt.