Padar: Balti piimatootjad saavad Euroopast lisatoetuse

Lehm mäletsemas.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Euroopa Liit kavandab Venemaa sanktsioonide mõjude leevendamiseks Baltimaade piimatootjatele üle 28 miljoni euro suurust toetuspaketti, kinnitas eile õhtul põllumajandusminister Ivari Padarile telefonivestluses Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Phil Hogan.

«Eesti, Läti ja Leedu piimatootjad on kindlasti olnud sanktsioonidest enim mõjutatute seas. Kuna tegemist on Euroopa Liidule kehtestatud sanktsioonidega, siis oleme jõuliselt otsinud lahendusi Euroopa tasandil,» ütles põllumajandusminister Ivari Padar.

«Baltimaade koostöö on nüüd andmas esimesi tulemusi, mis aitaksid leevendada piimatootjate olukorda. Pakett ei kata muidugi kogu turumuutuse mõju, kuid on selge kinnitus Euroopa Liidu sisesest solidaarsusest,» rääkis Padar.

Toetuspakett jaguneb Baltimaade vahel 2013/2014 piimakvoodiaasta tootmismahtude põhjal. Eesti osaks plaanitakse 6,9 miljonit, Lätil 7,7 miljonit ja Leedul 14,1 miljonit eurot.

Minister Padari sõnul otsustatakse paketi riigisisene jaotuskeem pärast Euroopa Komisjoni ametliku otsuse kättesaamist.

Venemaa teatas 7. augustil, et kehtestab täieliku embargo looma- ja sealihale, puu- ja köögiviljadele, linnulihale, kaladele, juustule, piimale ja piimatoodetele Euroopa Liidust, USAst, Austraaliast, Kanadast ja Norrast.

Populaarne

Tagasi üles