Olustveres oli vanasti ka sigala, kuid eelmisel aastal lammutati see maha, kuna plaan on ehitada uus kaasaegne laut. Juhataja sõnul ei ole mõtet teha koolitust 1960. aastatel ehitatud hoones, vaid pigem rajada kaasaegse tehnikaga kompleks algusest peale. Loomad on aga õppetalus siiski olemas, nii-öelda hobikorras peetakse alpakasid, lambaid, hobuseid ja kitsi, et ringi liikuvatel inimestel oleks, keda vaadata.
Uutest ideedest õppetalu arendamisel puudust ei tule. Näiteks tänavu, kuna õpilasi on palju, tekkis mõte esimest korda korraldada koolis «Aasta põllumehe valimine», mille raames peetakse mitme kuu jooksul erinevates valdkondades jõukatsumisi. «Oluline on, et õpilased mõistaksid, kui palju peab teadma ja tegema, et olla hea põllumees,» ütles Riho Kala.
Järgmisel aastal on esimest korda plaanis teha ka töödessant, mis tähendab, et kooli õpilased lähevad hoogtööle erinevatesse põllumajandusettevõtetesse. Selle eesmärgiks on, et õpilased näeksid lisaks praegusele praktikale veel rohkem erinevate ettevõtete sisemust ja saaksid kaasa lüüa ning abiks olla mitmetel töölõikudel. Riho Kala sõnul jääb talvel õppetalus ruumi väheks ja siis tuleb rohkem väljasõite planeerida, kuid lähitulevikus on plaan ehitada ka uus tehnikahall. Niisamuti on kooli eesmärgiks käia järjepidevalt ajaga kaasas ja olla uuendusmeelne.
«Põllumajandusliku poole pealt on kõige suurem eesmärk arendada täppisviljelust, et tõestada ja ära proovida, kas täppisviljelus võimaldab saavutada 5–10protsendilist kokkuhoidu,» rääkis Riho Kala alanud õppeaasta plaanidest ja lisas, et väga oluline on saada võimalikult väikeste kuludega asjad tehtud. «Seega hakkame suuremat tähelepanu pöörama GPS-lahendustele, et olla täpne ja hästi mõõdetav.»