Keskkonnahoid ärgitab ettevõtjaid koostööle

Põllumajandus.

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

Advokaadibüroo GLIMSTEDT advokaadi Mirjam Vili sõnul peavad ettevõtted keskkonnasäästlikkust üha olulisemaks ja on konkurentsivõimelisema majanduse nimel avatud koostööle.

«On oluline, et ettevõtjad oleksid teadlikud nii Euroopa Liidu kui Eesti keskkonnanõuetest ja oskaksid oma tegevust vastavalt sellele juhtida,» ütles Vili. «Pikas perspektiivis on konkurentsivõimeline see ettevõtja, kes juba praegu oskab nende keskkonnanõutega oma tegevuses arvestada.»

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) ja advokaadibüroo GLIMSTEDT sõlmisid täna ühiste kavatsuste protokolli, mille eesmärgiks on põllumajandus- ja toidusektori ettevõtjate keskkonnaõigusalase teadlikkuse edendamine.

«Keskkonnanõuded mõjutavad üha suuremal määral põllumajandus- ja toidusektori ettevõtete majandustegevust. Põllumajandus-Kaubanduskojal on seni olnud eelkõige jõudu osaleda mahuka Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika kujundamisel ja rakendamisel, kuid meie ettevõtete majanduslik edu sõltub üha enam teadlikkusest keskkonnaõiguse valdkonnas,» selgitas koostöölepingu sõlmimise vajadust EPKK juhataja Roomet Sõrmus.

«Viimasel ajal on täheldatav ettevõtjate valmidus panustada rohkem ühiskonna arengusse ja keskkonnahoidu. Enamasti sõlmitakse vastavaid ühiste kavatsuste protokolle ja vaba tahte lepinguid riigi ning suuremate saastajate vahel. Ettevõtete ja erialaliitude ühised koostöölepped on aga Eestis seni olnud haruldased,» ütles Vili.

Vili sõnul võimaldab koostöö kaasa aidata loodussäästlikuma ja konkurentsivõimelisema majanduse arengule Eestis, mille tulemusel väheneb ettevõtlusest tulenev keskkonnamõju ning on tagatud ühiskonna säästev areng.

Populaarne

Tagasi üles