Riik ja Eesti piimatöötlejad teevad Vene impordi taastamiseks mitmeid muudatusi

Helir-Valdor Seeder

FOTO: Peeter Langovits

Eesti vaatab tõsiselt üle Venemaa veterinaarameti Rosselhoznadzori poolt piimatööstuste ja järelevalve kohta tehtud ettepanekud, et võimalikult kiiresti avada eksport Tolliliitu, ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder täna kohtumisel Eesti Piimaliitu kuuluvate piimatööstuste juhtidega.

«Eesti ettevõtetel on soov võimalikult kiiresti Venemaa esitatud auditile reageerida ja turg avada,» ütles Seeder. «Toiduohutuses on Tolliliidu ja Euroopa Liidu nõuded kohati erinevad ning see ongi praeguse olukorra põhisisu. Eesti piimatööstuste toodangu kvaliteet on endiselt väga kõrge ja sellele polnud ka Tolliliidul etteheiteid.»

Seeder märkis, et riik ja Eesti piimatöötlejad saavad teha Tolliliidu nõuetele paremaks vastamiseks mitmeid muudatusi. «Ekspordi taasavamiseks kavatseme neid võimalusi ka kasutada.»

Rosselhoznadzori tarvis pannakse kokku tegevuskava, mis näitab, kuidas auditis tehtud ettepanekud ettevõtete tasandil ellu viiakse. «Samuti püüame leida võimalusi riiklike seireprogrammide laiendamiseks nende piimanäitajate osas, kus Euroopa Liidus ja Tolliliidus on erinevad nõudmised,» selgitas Seeder.

Venemaa veterinaar- ja fütosanitaaramet Rosselhoznadzor teatas 24. detsembril, et kehtestab alates 9. jaanuarist viie Eesti piimatööstuse ja kuue kalatööstuse toodangu sisseveo keelu Tolliliitu (Vene Föderatsioon, Valgevene Vabariik ja Kasahstani Vabariik).

Populaarne

Tagasi üles