Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ornitoloogid ootavad teateid kuldnokkade korduvpesitsustest

Kuldnokad. FOTO: Kuvatõmmis videost

Eesti Ornitoloogiaühing palub inimestel jälgida oma aedades olevaid kuldnoka pesakaste ja teada anda sel aastal teist korda pesitsevatest kuldnokkadest.

Praeguseks, juuni esimese nädala lõpuks on kuldnokapojad valdavast osast pesadest välja lennanud ning erinevalt mitmetest teistest varakult saabuvatest ja pesitsema asuvatest värvulistest, näiteks metsvindist, musträstast tuleb kuldnokal teise kurna munemist sama aasta kevadel-suvel Eestis ette harva. Samas on Lääne-Euroopas aga kuldnokkadel suve jooksul kahe pesakonna üleskasvatamine pigem valdav.

Kuna ornitoloogidel ei ole senini teada, kui sageli – ja kas üldse – võtavad siiski ka Eestis pesitsevad kuldnokad pesitsushooajal teise kurna munemise ette, paluvad nad kõikide tähelepanelike linnuvaatlejate ja aiapidajate abi.

Lääne-Euroopas aga on kuldnokkadel suve jooksul kahe pesakonna üleskasvatamine pigem valdav.

Teise kurna poegi võib järjest valjeneva sidinaga toitu mangumas kuulda juuni lõpus – juuli alguses. Ühing palub oma tähelepanekud teistkordse pesitsemise kohta kirja panna ja kui võimalik lisada foto ning saata andmed e-posti aadressil margus.ots@eoy.ee

Tagasi üles
Back