FOTOD: näidake oma terrasse ja välikööke

Mõisakeldri varemetesse rajatud õuetuba.

FOTO: Eve Kaljulaid

Suvest tuleb võtta viimast ja iga hetk, mil ilm vähegi lubab, õues veeta. Värskes õhus joome hommikukohvi, püüame suviseid päikesekiiri, teeme süüa ning naudime pere ja sõpradega pikki õhtusööke. Selleks tarbeks on paljud ehitanud koju terrassid, väliköögid või muud istumisnurgad.

Maa Elu kutsub lugejaid jagama pilte oma terassidest ja muudest istumiskohtadest, kus suvel mõnus aega veeta.

Esimesed lugejad on Maa Elule juba saatnud pilte oma õuetubadest. Kui Sinagi tahaksid teistega enda aia puhkepaika jagada, saada fotod aadressile maaelu@ajaleht.ee. Lisa ka soovitusi, kuidas ja millest on kõige parem või säästlikum üks suvine istumiskoht ehitada.

Eve Kaljulaid saatis fotod enda õuetoast, mis asub Kelba mõisakeldri varemetes. Kui pere oma kodu rajama hakkas, laiutas varemetel võsa ja augus prügimägi. Nüüdseks on sellest rajatud mõnus istumispaik. 

Tiina Teppo katusealune on rajatud umbes 40 aastat tagasi ja oli algselt õueköök, kus said tehtud kõik suuremat keetmist vajaminevad toidud. "Aja möödudes sai sellest õhtupäikesele avatud istumiskoht, kust avaneb vaade veesilmale. Eriti uhke, lõunamaine tunne on siis, kui viinamarjad küpsevad ja neid saab otse katuseservast veini kõrvale noppida," sõnas Teppo.

Õhtupäikesele avatud istumiskoht Tiina Teppo aias.

FOTO: Tiina Teppo

Maire Salumäe hinnangul on kõige parem õuetuba lihtne ja ilma liialdusteta. "Mulle meeldib aiatoa põrandaks pehme muru, seinteks aialilled. Õues pole vaja kauneid lauanõusid ja -linasid. Need jäägu värvivaesesse talve. Suvel nautige pehmet muru, lillelõhna, kauneid lilleõisi, ilusat taevast ja mõnusalt sooja ilma," soovitas naine. 

Maire Salumäe aiast leiab lihtsa ja liialdusteta õuetoa.

FOTO: Maire Salumäe

Põltsamaa linnas asub väike õuetuba, kus saab aiatööde vahepeal jalgu puhata ja tassikest kohvi nautida. Istumisnurgast avaneb vaade kogu aiale.

Istumisnurgast avaneb vaade kogu aiale.

FOTO: Marju Künnapuu

Ka lastekirjanik Tiina Kilksoni saatis meile oma suveköögi foto.

Suveköök.

FOTO: Tiina Kilkson

Populaarne

Tagasi üles