Maaülikooli vastuvõtt toimub sel aastal riigieksamiteta

Maaülikooli erialad on seotud nii keskkonna, loomade kui ka toidutootmise ja -ohutusega.

FOTO: Margus Ansu

Eesti Maaülikool alustas reedest uute üliõpilaste vastuvõttu  bakalaureuse-, ehitusinseneri-, loomaarsti- ja  rakenduskõrgharidusõppe 18 õppekavale. Sisseastumine toimub sisseastumise infosüsteemis (SAIS) 6. juulini.

Gümnaasiumi lõputunnistuse hinnete arvestamine on heaks võimaluseks ka neile, kel pole senini riigieksamite nõude tõttu olnud võimalust tasemeõppes end erialaselt täiendada või ümber õppida.

Eriolukorra ja teadmatuse tõttu riigieksamite korraldamise osas otsustas maaülikool tänavust vastuvõttu korraldada gümnaasiumi lõputunnistuse hinnete alusel. Seega ei pea ülikooli astuda sooviv noor nüüd muretsema, kas tal on soovitud erialale kandideerides tehtud ikka õiged riigieksamid.

Gümnaasiumi lõputunnistuse hinnete arvestamine on ühtlasi unikaalseks võimaluseks neile õppimishuvilistele, kel pole senini riigieksamite nõude tõttu olnud võimalust tasemeõppes end erialaselt täiendada või ümber õppida. Ülikool on juba varasemate aastate sisseastumisperioodil täheldanud inimeste soovi teha tööalases karjääris kannapööre ja õppida uusi asju.

Kel on huvi ja soov oma silmaga üle vaadata koht, kuhu õppima tulla, siis 25. juunist kuni 6. juulini saab seda teha. Samal perioodil on võimalik ka avaldusi esitada ülikoolis kohapeal (Tartu, Kreutzwaldi 1a, ruum 104 tööpäeviti kell 9–15).

Gümnaasiumi lõputunnistuse hinnete arvestamine on ühtlasi unikaalseks võimaluseks neile õppimishuvilistele, kel pole senini riigieksamite nõude tõttu olnud võimalust tasemeõppes end erialaselt täiendada või ümber õppida.

Vastuvõetute esmased nimekirjad avalikustatakse 14. juulil. Oma õppimatuleku peab üliõpilaskandidaat kinnitama 2 päeva jooksul alates enda vastuvõetuks määramisest SAISis.

Populaarne

Tagasi üles