Setomaa toiduelamus jõuab 2,1 miljoni sakslaseni

Saksamaal populaarse kokasaate „Kitchen Impossible“ episood filmiti Saabolda külas asuvas kodurestoranis Maagõkõnõ.

FOTO: MTÜ Setomaa Turism

8. märtsil linastub Saksamaal populaarse kokasaate „Kitchen Impossible“ 5. hooaja 5. episood, mille üks osa on filmitud 2019. aasta augustis Setomaal.

Episood filmiti Saabolda külas asuvas kodurestoranis Maagõkõnõ, sarja formaadi kohaselt peab saates osalev saksa kokk ainult toidu maitse ja välimuse põhjal tegema võimalikult täpselt järgi need toidud, mida talle sihtkohas pakutakse.

Setomaale sõitis sarja raames süüa tegema maailmakuulus saksa kokk Jan Hartwig. Hartwig on Münchenis asuva kolme Michelini tärniga pärjatud restorani Atelier peakokk, kes vaid paari aastaga teenis restoranile kaks ihaldatud lisatärni.

Maagõkõsõ peakokk Sirje Kruusamäe pakkus esmalt Hartwigile valiku toite oma menüüst. Proovida sai kodurestorani firmarooga – haugikotlette, lisaks sibulapirukat, millega Kruusamäe on korduvalt Seto Kuningriigi pirukameistriks valitud ning loomulikult sõira, Setomaa tunnustoitu. Järgmisel päeval pidi Hartwig Maagõkõsõ köögis need samad road ise valmis tegema. Enne seda sai ta käia poes ja turul hankimas neid toiduained, mida ta arvas vajavat.

Hartwigi jaoks oli kõige raskem aru saada, mis on sõir. Ega ta vist polekski ära arvanud, millest see tehtud on, kui poleks Võrus turunaiste käest järgi uurinud.

„Sellise telešõu tegemine oli minu jaoks esmakordne kogemus – väga põnev, aga ka väsitav, sest kaadreid tuli korduvalt filmida,“ kommenteeris Maagõkõsõ perenaine Sirje Kruusmaäe saates osalemist.

Saksamaal populaarse kokasaate „Kitchen Impossible“ episood filmiti Saabolda külas asuvas kodurestoranis Maagõkõnõ.

FOTO: MTÜ Setomaa Turism

„Hartwigi jaoks oli kõige raskem aru saada, mis on sõir. Ega ta vist polekski ära arvanud, millest see tehtud on, kui poleks Võrus turunaiste käest järgi uurinud. Värske haugi andsime talle ka kohapeal kätte, seda poleks saanud turunaiste käest ostagi. Mina leian, et Hartwig sai kõikide roogadega kenasti hakkama. Kui mina teen sibulapirukat pärmitainapõhjal, siis tema tegi muretainapõhja. Aga maitses väga hästi!“

Hartwigi kokakunsti hindas žürii, kuhu kuulusid sootska Õie Sarv, Setomaa vallavanem Raul Kudre, Seto Käsitöö Kogo esinaine Ingrit Kala, Kruusamäe tütar Meelike Kruusamäe, leelokoori Ilolang laulja Maria Kasendi ja Setomaa giid Helen Külvik. Nende ülesanne oli Hartwigi roogi maitsta ning hinnata, kui täpselt suutis kuulus kokk kohaliku meistri roogi järgi teha.

  • Seda, kuivõrd hästi või halvasti žürii arvates saksa staarkokal seto köögi maitsete tabamine õnnestus, saab näha 8. märtsil kl 20.15 (saksa aja järgi) kanalis VOX linastuvas episoodis.
  • Kitchen Impossible on üks Saksamaa populaarsemaid kokasaateid, sel on u 2,1 miljonit vaatajat.

Populaarne

Tagasi üles
Back