Põltsamaa muuseum kogub kolhoosiaegset ajalugu

Näituse koostajad loodavad, et ehk on kellelgi kodus mõni kasutuna seisev kolhoosikontori mööblijupp, lauagarnituur, lamp, telefoniaparaat, stend, kalkulaator, vimpel või punalipp jms

FOTO: Marko Saarm

Põltsamaa Muuseum on loomas Nõukogude põllumajandust tutvustavat ekspositsiooni ja kutsub kõiki appi näituse koostamisele.

Et väljapanek saaks põnev ja mitmetahuline, kutsume inimesi annetama, kinkima või pakkuma muuseumile kolhoosiga seotud esemeid, fotosid, suveniire, aukirju, dokumente ja muud.

Võibolla on kellelgi kodus mõni kasutuna seisev kolhoosikontori mööblijupp, lauagarnituur, lamp, telefoniaparaat, stend, kalkulaator, vimpel või punalipp jms, mis kannab kolhoosiaegset õhustikku? Iseäranis väärtuslik on muuseumi jaoks igasugune materjal (fotod, aukirjad, esemed jms) 1950ndatest ja 1960ndatest.

Näituse eesmärk on tutvustada tänase Põltsamaa valla territooriumil tegutsenud kolhooside loomist, tegemisi ja likvideerimist.

  • Väljapaneku koostamist ja esemete kogumist kureerib Lembit Paal.
  • Kõik, kes soovivad lüüa kaasa näituse koostamisel ja annetada muuseumile kolhoosiaegseid esemeid, andke sellest märku telefoninumbril 50 52 041 või e-posti aadressile lembit.paal@gmail.com.

Populaarne

Tagasi üles
Back