Eesti väikesaared koguvad turistide seas populaarsust

Parvlaev Reet Vormsil Sviby sadamas.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Huvi Eesti väikesaarte vastu on aasta-aastalt kasvav ja külastatavuse rekordi tegid nii Kihnu kui ka Vormsi saar, selgus ettevõtte AS Kihnu Veeteed 2019. aasta reisijate ja sõidukite üleveo statistikast.

AS Kihnu Veeteed juhi Andres Laasma sõnul teenindati mandri ja saarte vahel eelmisel aastal enam kui 200 000 reisijat. „Vormsi ja Kihnu liinid olid populaarseimad nii reisijate arvu kui ka sõidukite üleveo poolest. Rekordi tegi Kihnu saar, mille vahel liikus 78 000 inimest. Vormsi ja mandri vahel aga ligi 70 000 inimest. Samuti kasvas huvi Ruhnu vastu,“ selgitas ettevõtte juht.

Andres Laasma tõdes, et Kihnu ja Vormsi liinidel on kasv olnud peamiselt turistide osas ja seda suuresti tänu kogukonna aktiivsele panusele saarte tuntuse kasvatamisel. Väikesaarte vahel veeti möödunud aastal rekordarv ehk 76 000 sõidukit. Esirinnas olid Vormsi ja Kihnu, mille vahel liikus kokku ligi 55 000 sõidukit.

Andres Laasma hinnangul tõestab statistika, et huvi Eesti saarte külastamise vastu on aina kasvav trend. „Eesti inimesed hindavad puhkuse sihtkohana meie looduskauneid väikesaari. Külastuste arv on osalt seotud ilmastikuoludega, kuid samas näitab praktika, et inimesed planeerivad oma suviseid puhkuseid pikemalt ette ja ei lase end sageli ilmast heidutada,“ ütles Laasma.

Külastuste arv on osalt seotud ilmastikuoludega, kuid samas näitab praktika, et inimesed planeerivad oma suviseid puhkuseid pikemalt ette ja ei lase end sageli ilmast heidutada.
  • Kihnu Veeteed opereerib ettevõte liinidel Sviby-Rohuküla, Sõru-Triigi, Kihnu-Pärnu, Kihnu- Munalaid, Manilaid-Munalaid, Ringsu-Munalaid, Ringsu-Pärnu, Ringsu-Roomassaare, Laaksaare-Piirisaar ja Tallinn-Aegna.

Populaarne

Tagasi üles