Galerii: protestiks uute keskkonnanõuete vastu toodi Berliini tuhandeid traktoreid

Tuhanded põllumehed sõitsid teisipäeval oma traktoritega Berliini kuulsa Brandenburgi värava juurde, protestides uute keskkonnanõuete vastu, mis väidetavalt ähvardab nende elatist.

Pikad konvoid panid valitsushoonete rajooni südames liikluse seisma. See on seni suurim põllumeeste pahameeleavaldus põllumajanduspoliitika vastu, mille kantsler Angela Merkeli valitsus septembris heaks kiitis.

"Esmalt nälgivad taimed, siis põllumehed, siis sina," oli kirjutatud ühe traktori külge kinnitatud sildil.

"Kas sa tead, kes sind toidab?" küsiti teisel.

Uus poliitika näeb ette plaani piirata väetise kasutamist, sest põhjavees on palju nitraati, ja lõpetada umbrohumürgi glüfosaadi kasutamine 2023. aastaks, et kaitsta putukate populatsiooni.

Maruvihaste põllumeeste sõnul lähevad uued nõuded liiga kaugele ning ähvardavad nende majandid pankrotti ajada.

Paljudel on ka isu täis põllumeeste tampimisest, mis nende sõnul näitab neid kliimasoojenemise vastases võitluses kurjamitena.

Politsei andmeil vuras Berliini rohkem kui 5000 traktorit, mis moodustasid mõnedel teedel kuni 20 kilomeetri pikkuseid konvoisid.

Viimastel nädalatel on sarnaseid meeleavaldusi toimunud ka teistes Saksa linnades, kaasa arvatud suurlinnas Bonnis.

Põllumehed on läinud sarnaste etteheidetega tänavatele ka Prantsusmaal ja Hollandis.

Saksa põllumajandusminister Julia Kloeckner kaitses valitsuse meetmeid, mille üks eesmärkidest on saada riik täitma EL-i keskkonnanõudeid. Samas rõhutas ta, et mõistab põllumeeste pahameelt.

"Tarbijad muudkui ootavad põllumeestelt enamat, kuid on aina vähem nõus selle eest rohkem maksma," ütles ta ringhäälingule ARD. Minister ärgitas inimesi põllumajandustööstust kõrgemalt hindama.

Merkel kutsus 2. detsembriks enda juurde umbes 40 põllumajandusühendust.

Populaarne

Tagasi üles