29 miljonit eurot maksva E-Piima tehasekompleksi ehitusleping sai allkirjad

2022. aasta kevadeks valmib uus E-Piima Paide tehasekompleks.

FOTO: eskiis

2022. aasta kevadeks valmib E-Piima Paide tehasekompleks. Projekti maksumus on 29 miljonit eurot. Valmiva tehase toodang on suunatud ennekõike ekspordiks.

AS E-Piim Tootmine ja Nordecon AS sõlmisid lepingu E-Piima Paidesse ehitatava tehasekompleksi ehitamiseks. Ehitustööd algavad 2020. aasta alguses ning lõppevad 2022. aasta kevadel.

Paidesse uusehitisena rajatava E-piima tehasekompleksi kuuluvad kahekorruseline administratiivhoone, ühekordses mahus tootmispind ning seitsmekorruseline pulbritööstuse hooneosa, kokku suletud brutopinnaga 32 447 ruutmeetrit.

Piimatööstuse võimsuseks on kavandatud 1000 tonni toorpiima töötlemine päevas. Eestis toodetakse praegu päevas 2000 tonni piima, seega on uue tehase maht pool riigi piimatoodangust.

„Paide tehase toodang on suunatud ennekõike ekspordiks: selle võimsus saab olema 33 000 tonni erinevaid juuste ja 30 000 tonni vadakupulbrit aastas,“ ütles E-piima juht Jaanus Murakas.

„Eestis on investeeringud tööstusesse, tehasehoonetesse pigem harvad, mistõttu on mul selle lepingu üle eriti hea meel. E-Piima tehasekompleksi ehitus on kindlasti üks suuremaid investeeringuid Eesti tööstusesse viimaste aastate jooksul,“ sõnas Nordecon ASi juhatuse esimees Gerd Müller.

E-Piim pidas Paide uuele piimatööstusele laenuraha saamiseks raskeid läbirääkimisi pool aastat, mis tipnes sellega, et E-Piim pidi kodupanka vahetama. Paide uus piimatööstus maksab koos tehnoloogiaga kokku 100 miljonit eurot.

PRIA toetus on 15 miljonit ja kogu projekti laenuvajadus 68 miljonit, mille tagab LHV Pank. Lisaks tuli E-Piimal leida 10 miljonit omakapitali laadseks tagatisrahaks ja see saadakse LHV Varahalduselt.

Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Kontserni ettevõtted tegutsevad Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis.

Kontserni 2018. aasta konsolideeritud müügitulu oli 223 miljonit eurot. Kontsern annab praegu tööd ligi 660 inimesele. Alates 2006. aastast on emaettevõtte Nordecon AS-i aktsiad noteeritud Nasdaq Tallinna börsi põhinimekirjas.

Populaarne

Tagasi üles