Täna valitakse Eestimaa kauneim lehm

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu korraldab kauneima piimalehma valimise konkursi VISS juba 30. korda.

FOTO: SILLE ANNUK / PM/SCANPIX BALTICS

Tänavune Eestimaa kauneim lehm valitakse reedel, 28. juunil Ülenurmel Eesti Põllumajandusmuuseumis.

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu korraldab kauneima piimalehma valimise konkursi VISS juba 30. korda. Tänavusele võistlusele on registreerunud 88 lehma 20-st erinevast ettevõttest ja talust.

Konkurssi hindab Taani kohtunik Morten Hollensen. Alates 1993.aastast on VISSI konkursse hinnanud väliskohtunikud, kelle ekspertarvamus on professionaalne ja erapooletu.

Võistlusklasse on kolm: esmaspoeginud, noored ja täiskasvanud lehmad. Eraldi valitakse kauneim eesti holsteini ja eesti punast tõugu lehm. Kohtunik hindab osalejate tüübi, udara, jalgade omadusi ja loomade esitlust. Vähem mängib rolli lehma piimaand.

Taolised lehmade iludusvõistlused on populaarsed kogu maailmas, korraldatakse nii Euroopa meistrivõistlusi kui ka USA-s maailma piimanduskonkurssi.

  • Parimaid lehmi ja loomaesitlejaid premeerivad paljud loomakasvatusega seotud ettevõtted.
  • Konkurss algab kell 10.30 ja finaalringid, kus selgitatakse tänavune Eesti kauneim lehm, algab orienteeruvalt kell 15.

Eestis kasvatatakse kolme piimatõugu, arvukaim on holsteini tõug (80%), eesti punast tõugu on 19,5% ja 0,5% kohalikku eesti maakarja. Eesti lehmade piimaand on Euroopa Liidus Taani järel 2. kohal.

Populaarne

Tagasi üles