Täna on viimane võimalus registreeruda avatud talude päevale

2018. aastal käidi avatud talude päeval talusid, põllumajandustootmisi ja maaettevõtteid vaatamas rohkem kui 160 000 korral.

FOTO: Erakogu

Maaeluministeerium pikendas kolmapäevani avatud talude registreerimist juulis peetavale üle-eestilisele avatud talude päevale, et kõik soovijad end kirja jõuaksid panna.

Aprilli lõpu seisuga oli registreerunud üle 200 talu. „Osalesime maaeluministeeriumiga Maamessil ja seal tulid paljud talude esindajad avatud talude päeva kohta uurima ning avaldasid lootust, et me pikendame tähtaega. Tõepoolest, see on meil igal aastal traditsiooniks saanud ja tundub, et talunikud lausa arvestavad sellega. Seega pikendamegi talude registreerumist 8. maini,“ sõnas avatud talude päeva projektijuht Kertu Kärk.

„Praegu ootame eelkõige taludelt kinnitust, et nad osalevad – täpsemad tegevused ja programmi saab lisada ka alles juunis-juulis. Rõõm on tõdeda, et juba praeguseks registreerunud talud ja põllumajandusettevõtted on taas väga mitmekesised ning ees ootab üks põnev suvepäev,“ lisas osalevate talude koordinaator Reve Lambur.

Avatud talude päeval osalemiseks tuleb talu või põllumajandustootmine registreerida avatud talude veebilehel https://www.avatudtalud.ee/et/talule.

Võimalik on avada oma uksed terveks nädalavahetuseks  − 20. ja 21. juuliks − ning oma valikust tuleb registreerumisel teada anda. Samas tuleb meeles pidada, et avatud talude päeva põhipäev on 21. juulil ning sel päeval peavad külalisi vastu võtma kõik registreerunud talud.

Populaarne

Tagasi üles
Back