iDeal kampaania

Amet: kannabidiooli sisaldavate õlide turustamine toiduks pole lubatud

Kanepiõli.

FOTO: SCANPIX

Viimasel ajal on Eestis hakanud laialt levima kannabidiooli (CBD) sisaldavad tooted, sealhulgas õlid, mille müük ei ole Eestis lubatud.

„Hariliku kanepi ekstraheerimisel saadud kannabidioole sisaldavad tooted kuuluvad keelatud uuendtoitude alla ja seetõttu ei ole nende turustamine Euroopa Liidus, sealhulgas Eestis lubatud,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti toiduosakonna peaspetsialist Airika Salumets pressiteate vahendusel. „Uuendtoiduks loetakse nii sünteetilist CBD-d kui ka kanepist saadud ekstrakte, mis sisaldavad CBD-d.“

Harilikku kanepit kasutatakse erineval otstarbel, näiteks ehitusmaterjalina, riiete ja kosmeetikatoodete valmistamiseks või toiduna. Kanepit, mis sisaldab alla 0,2% tetrahüdrokannabinooli (THC) nimetatakse ka tööstuslikuks kanepiks.

Erinevalt THC-st ei ole CBD-l psühhotroopset mõju. Paljud CBD-le omistatud kasulikud, peamiselt meditsiinilised omadused, ei ole teaduslikku kinnitust leidnud.

Uuendtoitude all mõistetakse toite, mida ei ole Euroopa Liidus varasemalt toiduna olulisel määral kasutatud ja mille ohutust inimeste tervisele ei ole piisavalt hinnatud. Ohutuks tunnistatud toodetele annab loa Euroopa Komisjon.

Amet on teavitanud CBD-d sisaldavaid tooteid turustavaid ettevõtteid ning lubanud olemasolevaid tootevarusid müüa kuni käesoleva aasta 31. maini.

Rohkem infot kanepi ja kannabidiooli sisaldavate toodete kohta leiab Veterinaar- ja Toiduameti kodulehelt.

Populaarne

Tagasi üles