Põllukultuuride ja köögiviljade seemnete toomine Venemaalt on keelatud

Köögiviljad. Foto on illustreeriv

FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Eestisse on keelatud tuua köögivilja- ja põllukultuuride seemneid osadest väljaspool Euroopa Liitu asuvatest riikidest, näiteks Venemaalt, Ukrainast ja Valgevenest, teatas maksu- ja tolliamet (MTA).

Lillede ja suurema osa maitsetaimede seemneid võib jätkuvalt kaasa tuua, aga oluline on meeles pidada, et maksuvabalt saab neid tuua ainult isiklikuks otstarbeks. Üle piiri on keelatud tuua põllukultuuride, näiteks rukki-, odra- ja nisuseemneid, samuti köögiviljade, näiteks porgandi-, kõrvitsa- ja tomatiseemneid.

Loe ka: Miks ei tohi Venemaa köögiviljaseemneid Eestisse tuua?

Maksu- ja tolliameti Ida tollipunkti juhataja Voldemar Linno sõnul on juba praegu piiril mitmeid avastusi, kus inimesed toovad Eestisse kaasa seemneid, mida ei tohi üle piiri tuua. "Kuna kohe algab külvihooaeg ja seemnete kaasa toomine Venemaalt tiheneb, siis tuletame meelde, et nendest tuleb piiril siiski loobuda," lisas Linno.

"Eestisse võib tuua seemneid, mis on toodetud ja turustatud Euroopa Liidu nõuete kohaselt. Selle tõendamiseks on seemnete pakendid vastavalt märgistatud, mis annab tarbijale kindluse, et toodetud seemned on kvaliteetsed ja kontrollitud," ütles põllumajandusameti mahepõllumajanduse ja seemne osakonna nõunik Piia Puusepp. "Nii kaitseb Euroopa Liit ka oma sordiaretajaid ja seemnetootjaid ebaausa konkurentsi eest."

Piiripunktides on olemas põllumajandusameti teavitusplakatid, samuti jagavad kohapeal infot tollitöötajad. Lisateavet saab maksu- ja tolliameti tolliinfo telefonilt ja põllumajandusameti kodulehelt.

Populaarne

Tagasi üles