EL toetab põllumajandussektori konkurentsivõimet 201,1 miljoniga

FOTO: Marko Saarm

Euroopa Liit toetab põllumajandussaaduste ja -toodete teavitus- ja müügiedendusmeetmest projekte tänavu kokku 201,1 miljoni euroga, taotlusi saavad esitada ka Eesti ettevõtjad.

Summast on taotlemiseks avatud 191,6 miljonit eurot. 9,5 miljonit eurot on kavandatud Euroopa Komisjoni hallatud promotsioonitegevuste tarbeks, ütles maaeluministeeriumi ekspordi ja turuarenduse büroo juhataja Kadi Raudsepp pressiteate vahendusel.

Raudsepa sõnul aitab meede Euroopa Liidu põllumajandussaaduste ja toodete konkurentsivõimet tõsta nii siseturul kui ka kolmandates riikides.

Meedet kaasrahastab Euroopa Komisjon ja selle eesmärk on edendada põllumajandussektori konkurentsivõimet ning eksporti. Toetust saavad taotleda sektori esindusorganisatsioonid kuni 3-aastaste teavitus- ja müügiedendusprogrammide rakendamiseks.

Taotlusvoor on avatud 16. aprillini.

15. märtsil toimub Maaeluministeeriumis Euroopa Liidu põllumajandussaaduste ja -toodete teavitus- ja müügiedendusmeedet tutvustav infopäev. Euroopa Komisjoni kaasrahastava meetme eesmärk on edendada põllumajandussektori konkurentsivõimet ning eksporti. Lisainfot leiab SIIT.

Populaarne

Tagasi üles