Soomes toimus murutraktorite kestussõit

Lavia külas toimunud kestvussõidul Murutraktorite Le Mans osales 39 võistkonda.

FOTO: ALESSANDRO RAMPAZZO / AFP

Soomes toimus laupäeval võidusõit, kus võistlejad üritasid selgitada järvejääle tehtud rajal 12-tunnise kestussõiduga välja parimad murutraktorijuhid. Sügisel jõuab kestussõidu etapp ka Eestisse

Lavia külas toimunud kestussõidul "Murutraktorite Le Mans" osales 39 võistkonda. 

Soomet tuntakse riigina, kus võisteldakse kõikvõimalikel tavatutel aladel: õhukitarrimäng, naistekandmine ja alasti sipelgapesas istumine.

Kestussõidul osalejate sõnul aga pole murutraktorite võidusõit naljaasi. Nende sõnul võib sõit sada kilomeetrit tunnis kihutaval murutraktoril olla vägagi tõsine.

"Lendasin 2017. aastal sprindil sadulalt," ütles Briti lennukiinsener Les Pantry, kes tõi sel korral Ühendkuningriigist Soome 18 meeskonda. "Mul ei vedanud, ning murdsin kaheksa roiet, rangluu ja kahest kohast ka kaela. Nüüd tulin jälle võistlema," lausus Pantry.

Murutraktorite võidusõidul on USA-s ja Euroopas pikk ajalugu, osaliselt tänu sellele, et see on muust motospordist palju odavam.

Soomes laupäeval toimunud võidusõidul pakkus 1,6-kilomeetrisel rajal elevust ka sulav jää.

Raja heas korras hoidmine on kestvussõidu puhul probleemiks.

FOTO: ALESSANDRO RAMPAZZO / AFP

"Raja heas korras hoidmine - vot see on probleem," ütles korraldaja Patrik Lindahl.

Võistluse käigus hakkasid paljud sõidukid vibama. Mitmed juhid tegid avarii ning neile tuli võistluse jätkamiseks hoog sisse lükata. Aeg-ajalt käisid võistlejad boksis tankimas ja naastrehve vahetamas.

Pärast seitset tundi otsustasid Lindahl ja tema ametnikud, et rada on liiga ohtlik, ning võistlus lõppes enneaegselt.

Poodiumi kõrgeimale astmele astusid 125 ringi sõitnud meeskonna LES Racing liikmed.

"See oli meil meeskonnana neljas katse ja see tasus ära," lausus meeskonnakaaslaste kõrval hõbekarikaga seisnud Pantry. "Nüüd võtame söögijärjekorda, sest oleme näljas!"

Murutraktorite liiga võistluskalendri järgi jõuab murutraktorite 12-tunnine kestuskross tänavu esmakordselt ka Eestisse. Võistlus Harjumaal Alansi külas algab 21. septembril kell 17 ja lõpeb 22. septembril kell 5.

Populaarne

Tagasi üles