Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti lehmade piimaand lööb rekordeid

Eesti piimatoodang on läbi aastate pidevalt kasvanud ja piimalehmade produktiivsus lehma kohta Eestis esimesel poolaastal kõrgeim kui kunagi varem. FOTO: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Piimalehmade produktiivsus kasvab – kuue kuuga toodeti lehma kohta 4660 kilo piima, mis on kõrgeim esimese poolaasta näitaja Eestis, selgub Maaeluministeeriumis valminud põllumajandussektori 2018. aasta esimese pooleaasta ülevaatest.

„Meie piimatoodang on läbi aastate pidevalt kasvanud ja piimalehmade produktiivsus lehma kohta Eestis esimesel poolaastal kõrgeim kui kunagi varem. Oleme oma tootmisega maailmatasemel," sõnas maaeluminister Tarmo Tamm.

Piima toodeti 2018. aasta esimesel poolaastal 405 000 tonni, mis on kolm protsenti enam kui eelmisel aastal samal perioodil. Piima kokkuostuhind oli esimesel poolaastal 301 eurot tonni kohta, mis on viis protsenti madalam kui eelmisel aastal samal perioodil. Veiseliha kokkuostuhind oli 10 protsenti kõrgem, kuid sealiha kokkuostuhind 7 ning lamba- ja kitseliha kokkuostuhind 9 protsenti madalam kui eelmisel aastal samal perioodil.

Kui põllumajandusloomade ja kodulindude arv oli viimastel aastatel langustrendis ja eelmisel aastal oli märgata stabiliseerumist, siis selle aasta 30. juuni seisuga oli piimalehmi umbes 1000, sigu 11 000 ja linde 253 000 võrra enam kui eelmisel aastal samal ajal.

Tagasi üles
Back