Ettevõtjad küsivad toetust päikesepaneelidele, kuid paljudel taotlused vigadega

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Ka nii on võimalik: vana lauda eterniitkatus asendatakse päikesepaneelidega.

FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Eelmisel nädalal lõppes maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse kolmas taotlusvoor. 286 ettevõtjat soovivad PRIA vahendusel toetusteks saada kokku 22 965 447 eurot, jagada on aga 17 miljonit eurot.

Toetust saab mitmesugusteks erinevateks investeeringuteks, mis elavdavad maapiirkondades ettevõtlust väljaspool traditsioonilist põllumajandustootmist. Põllumajandusettevõtetelt laekus 91 taotlust 8 120 347 euro saamiseks ja mittepõllumajandusettevõtetelt 195 taotlust 14 845 100 euro saamiseks.

Kuna toetuse-soove on eelarvest rohkem, otsustatakse toetuste määramine nõuetekohaste taotluste paremusjärjestuse alusel.

Käesolevast meetmest on võimalik toetust saada väga erinevateks kulutusteks. Näiteks 79 ettevõtjat küsivad toetust päikesepaneelide jaoks, et toota taastuvenergiat. Samas sooviti toetust ka kahe hooldekodu ja ühe rändkaupluse jaoks.

PRIA arendusbüroo peaspetsialist Marje Leppiku sõnul selgus juba esmasel päikesepaneelide kohta esitatud taotlustega tutvumisel, et vähemalt paarikümnes taotluses on vigu ja puudusi.

„Paljud päikesepaneelide investeeringu kavandajad on oma taotluse vormistanud seadmete soetamise ja paigaldamise kohta, tulnuks aga esitada kui ehitiste jaoks. Sisuline erinevus on suur – ehitistega seoses tuleb esitada hulk ehitusseadustikus nõutud dokumente, mida seadmete jaoks toetuse taotlemisel pole vaja,” selgitas Leppik.

PRIA on teadlik päikesepaneelide abil elektrienergiat toota kavandajate vajadusest aasta lõpuks paneelid juba kasutusse võtta, et edaspidi oleks võimalik saada taastuvenergia tootmise toetust. PRIA püüab päikesepaneelide jaoks toetuse soovijatele otsused valmis saada nii ruttu kui võimalik. Palju sõltub ka sellest, kas taotlejad suudavad järelepärimistele kiiresti vastata, sealhulgas hankida puuduolevad ehitusdokumendid.

Tagasi üles