Tamm: pöörduge PRIA poole, lahendus leitakse igale probleemile

Maaeluminister Tarmo Tamm kohtus PPRIA ametnikega, et arutleda võimalusi, kuidas põuakahjustustest tingitud probleemid toetustingimuste täitmisel saaksid põllumeestele soodsal viisil lahendatud.

FOTO: Mailiis Ollino

„Julgustan kõiki põllumehi PRIA poole pöörduma, kui esineb ükskõik milliseid probleeme toetuste nõuete täitmisel. Üheskoos leitakse lahendus igale probleemile,” ütles maaelu minister Tarmo Tamm.

Maaeluminister kohtus PPRIA ametnikega, et arutleda võimalusi, kuidas põuakahjustustest tingitud probleemid toetustingimuste täitmisel saaksid põllumeestele soodsal viisil lahendatud.

„Oleme teinud tihedat koostööd PRIA-ga, et põuast tekkinud probleemid toetuste nõuete täitmisel saaksid võimalikult põllumehesõbralikult lahendatud,” kinnitas Tamm.

Kuna selleaastane põud on mõjutanud ka mitme toetuse nõuete täitmist, siis peaksid kõik põllumajandustootjad, kellel ei ole võimalik taotletud toetuste kohustusi täita, pöörduma PRIA poole hiljemalt 15 tööpäeva jooksul alates hetkest, mil vääramatu jõud või erandlik asjaolu ilmnes

ja taotlejal oli võimalik selle kohta teavitus esitada. PRIA hindab, kuivõrd on tegemist vääramatu jõu ja erakorralise asjaoluga, ning arvestab seda toetuste maksmisel.

Lisaks tunnustas Tamm koalitsioonipartnereid otsuse eest eraldada Maaelu Edendamise Sihtasutusele sihtkapitali suurendamiseks 20 miljonit eurot. Otsus võimaldab sihtasutusel põllumeestele käibelaene väljastada ning seeläbi neil keerulise aja üle elada.

Populaarne

Tagasi üles