Maaettevõtluse toetus laieneb riigi mõju all olevatele äriühingutele

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Maaeluministeerium soovib maapiirkonna majandustegevuse mitmekesistamisel anda edaspidi võimaluse investeeringutoetust taotleda ka avaliku sektori põllumajandusega tegelevatel asutustel, teatas Maaeluministeerium.

«Eesmärk on soodustada keskustest eemale jäävates piirkondades maaettevõtlust ning sobivate ja atraktiivsete töökohtade loomist,» sõnas maaeluminister Tarmo Tamm.

Mitmekesistamise eelnõu kõige olulisem muudatus on toetuse saajate sihtgrupi laienemine. Toetust on võimalik taotleda edaspidi ka riigi valitseva mõju all olevatel äriühingutel, mittetulundusühingutel või sihtasutustel, kes tegelevad põllumajandusega. «Sihtgrupi laiendamine võimaldab põllumajanduse väärtuslikku ajaloo- ja kultuuripärandit ning selle potentsiaali kasutada maaettevõtluse elavdamiseks ja mitmekesistamiseks,» rääkis minister Tamm.

  • Toetust saavad taotleda mikroettevõtjad, kes on tegutsenud vähemalt 2 majandusaastat ning kelle aastane müügitulu on üle 4000 euro. Põllumajandustootjaid ja muid ettevõtjaid hinnatakse ja seatakse pingeritta eraldi.
  • Toetust saab taotleda investeeringuteks, mida tehakse maapiirkonnas. Toetuse saaja peab säilitama taotluse esitamisele vahetult eelnenud töökohtade arvu ning taotluste hindamisel on eelistatud taotlejad, kes loovad uusi töökohti.
  • Toetuse eelarve on 56 miljonit eurot. Seni on toimunud kaks taotlusvooru, mille raames on toetust saanud 327 ettevõtjat kokku enam kui 21,6 miljoni euro ulatuses. Kolmas taotlusvoor on planeeritud käesoleva aasta aprilli lõppu ning selle eelarve on 17 miljonit eurot.
Tagasi üles