Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kalurid saavad toetust kaasaegsemate mõrdade soetamiseks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Mõrrapüük | FOTO: Marko Saarm/Sakala/Scanpix

Alates esmaspäevast saavad kalalaeva ja kalapüügiluba omavad kalurid taotleda PRIA vahendusel püügivahendi parendamise toetust. Toetust saab kasutada ankurdatud mõrdade soetamiseks Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvel, mis aitab piirata alamõõdulise kala kaaspüüki, samuti antakse toetust rannapüügil kasutatavate hülgepeletite ja hülge kahjustustele vastupidavamate mõrdade jaoks.

Viiendik omarahastust

Tänavu on toetuste maksmiseks eraldatud 780 000 eurot. Üks taotleja võib toetust saada kuni 80% planeeritud investeeringu abikõlblike kulude maksumusest. Taotlusi võetakse käesoleval aastal vastu 30. novembrini või eelarve ammendumiseni.

Taotluskriteeriumid

Toetust võib saada äriregistris registreeritud mikro-, väike- või keskmine ettevõtja, kellele on kalapüügiseaduse alusel ja korras 2017. aastaks antud kaluri kalapüügiluba. Ta peab omama määruses nõutud segmenti kuuluvat registreeritud kalalaeva ning ka püügivahend, mille asendamiseks ta toetust taotleb, peab kuuluma talle endale. Tal peab olema püügivõimalus sama püügivahendi kasutamiseks, mille asendamiseks ta toetust taotleb. Samuti rõhutab PRIA, et ühe kalalaeva samaliigilise püügivahendi ja seadme kohta ei anta toetust rohkem kui üks kord programmiperioodi jooksul ning mitte rohkematele püügivahenditele kui taotlejale taotluse esitamise aastaks määratud püügivõimalus ette näeb.

Taotlused toetuse saamiseks tuleb saata postiga või digitaalselt allkirjastatuna e-postiga PRIA keskusesse. Vormid ja täpsemad juhised on PRIA kodulehel. Lisainfot saab PRIA kalandustoetuste büroost telefonil 737 1378.

Tagasi üles